Sokolí důl

 


Autor příspěvku: Daniel Ševčík


Často se účastním turistických zájezdů a 4. října byl naplánován zájezd do Jeseníků - konkrétně do Holčovic - Spálené, pak po modré přes Sokolí důl do Vrbna pod Pradědem a dále po červené přes Kopřivník, Andělský vrch do Andělské Hory. Počasí, ačkoliv podmračené, se nakonec docela vydařilo, spadlo jen pár kapek, takže nebylo ani nutno vytahovat kapuce z bund. Terén by po deštích poněkud podmáčený, ale goretexovým botkám samochodkám s vibramovou podrážkou problém nečinil. Cestou jsme nebloudili, i když v jednom úseku nebyla trasa značena zrovna podle pravidel KČT, takže naše první úderná skupila odbočila podle zákonů schválnosti na špatnou stranu. O tom, že nemusíme jít dobře jsme věděli, jen jsme chtěli kousek prozkoumat trasu (na čerstvě vykácené pasece třeba značky zrovna nebudou) a když bychom nenašli značku, tak bychom se vrátili. Toto ovšem netušili ostatní, kteří nás následovali a pak byli překvapení, že se musíme vracet... V lese ksme našli nějaké suchohřiby, ale bylo jich málo, za to holubinek, muchomůrek a ryzců bylo požehnaně.

Ve Vrbně jsme si zaskočili na obídek do pěkné restaurace kousek od kostela a gymnázia (jak, že se to vlastně jmenovala?), kde mají na čepu i černé pivo. Byl to Litovel, který má pro člověka odkojeného černým Kozlíkem netypickou chuť. Cestou z Vrbna jsme si odskočili mrknout na Mirkův pramen (děsná štreka, asi 30m od cesty), dali sváču na Andělském vrchu u kostelíku a sešli do Andělské hory k autobusu.

Cestou do Vrbna jsme v lese objevili několik bunkrů, z nichž jsem si 2 s kolegy prohlédnul. Vyplatily se obligátní hlavovky, které už raději tahám na jakýkoliv výšlap. Bunkry byly uvnitř prázdné, zrezavělé střílny stále osazené, stejně tak granátové skluzy, nebo nosníky na vzduchotechniku. Podle věcí nalezených uvnitř, jsme usoudili, že tam občas přebývají trampové. Druhý z navštívených bunkrů byl raritní tím, že se jednalo o typ se dvěmi stupni podlahy, které se používaly u bunkrů v prudkých svazích.

Pro vstup do fotogalerie klikněte na fotečku.


galery

avax-models.cz

Owl.cz

Profimodeller.com

Ukázky našich modelů

Příští briefingy

Počítadlo přístupů