Plymouth Prowler

 


Autor modelu: Michael Mašík

Použitý model, výrobce, měřítko: Plymouth - Prowler, AMT, 1:25

Použité doplňky: žádné

Kdy byl model postaven:


Popis stavby: Model představuje Plymouth Prowler. Výrobcem tohoto automobilu byl německo-americký koncernem Daimler Chrysler. Jedná se o  roadstar s motorem V6 o výkonu 175 kW (214 k). Premiéra výrobního prototypu se konala na autosalonu v Detroitu v roce 1996, výroba vozu probíhala v letech 1997 a 1999-2002, kdy byla ukončena.

Postupoval jsem sestavováním částí modelu do segmentů doporučených výrobcem dle návodu. Stavba proběhla bez použití tmelu. Menší obtíže byly v sestavení nápravy a odpružení včetně dodržení geometrie kol. Další problém vznikl při závěrečné kompletaci karoserie s podvozkem kde bylo nutno podvozek místně oříznout a zabrousit. Jednotlivé části jsem natíral již před slepením z důvodu špatného přístupu po komletaci. Spreje jsem použil na velké plochy jako jsou podvozek, tam byla použita barva ve spreji firmy Testor (Metallic Silver), na karoserii - autosprej Dupli-Color byl nanášen ve třech vrstvách. Každou z vrstev jsem leštil zubní pastou. Výhoda autolaku je jeho tvrdost ta zabrání tomu, že se při leštění nedostaneme až na plast. Po nanesení poslední vrstvy a jejím přeleštění jsem napustil spáry karoserie mírně zředěnou olejovou barvou, kterou jsem po zavadnutí setřel. Vybarvil jsem obrysová světla na karoserii. Zadní světla a brzdové světlo je zhotoveno z čirého plastu, který jsem natřel z vnitřní strany, poté lepil Herkulesem na model. Herkules je výborný, protože zůstane čirý, nepoškodí podkladovou barvu a v případě nanesení většího množství ho lze beze zbytku setřít vlhkým hadříkem a také s ním lze postupně vyplnit nepřesnosti vzniklé mezi čirými díly a karosérii, jedná se hlavně o přední světla. Poté jsem celou karoserii přeleštil leštěnkou na automobily Sonax.

Model se umístil v roce 2007 na soutěži Modelmania pořádanou klubem Unreal na třetím místě v kategorii osobní automobily.


avax-models.cz

Owl.cz

Profimodeller.com

Ukázky našich modelů

Příští briefingy

Počítadlo přístupů