Junkers Ju-188A

 


Autor modelu: Jiří Klouzal

Použitý model, výrobce, měřítko: Junkers Ju-188A/E, Hasegawa, 1:72

Použité doplňky: obtisky OWL Decals 72012

Kdy byl model postaven: dokončeno květen 2013


Popis stavby: Již od doby kdy jsem si tento model 188-ky koupil, chtěl jsem ho sestavit v kamufláži s obtisky od OWL „Sovy Hobžíka“. Mohu říct, že čekání se vyplatilo (trvalo pouze necelé dva roky). Hned jak se mi ony obtisky dostaly do rukou, neváhal jsem a začal skládat tento model, pro mě jednoho z nejhezčích letadel "naší" Smile Luftwaffe.

Stavba byla celkem v pohodě, nějaké to tmelení se na modelu vždy najde Smile, co si budeme povídat. Model je kompletně přerytý, místy se negativ zcela ztrácel, hlavně na trupu.

Co se týká vlastní stavby, tak jsem použil pro mě obvyklé materiály. Chemlon využívám na anténu, kousek olověného drátku na brzdové hadičky a do interiéru jako elektro kabeláž. Po odmaskovaní jsem zjistil, že stejně nejde do kokpitu moc vidět, takže práce byla na půl zbytečná Sad. Dále používám wash, pigmenty a model jsem jako obvykle stříkal syntetickými Revelkami. Práce s obtisky byla super luxus! Very Happy

Podle kamuflážního návodu měl tento letoun sloužit u 1./KG2, letiště Bron nedaleko Lyonu - Francie, červen 1944.


avax-models.cz

Owl.cz

Profimodeller.com

Ukázky našich modelů

Příští briefingy

Počítadlo přístupů