Cvičný cíl KT-03

 


Autor modelu: Pavel Coufal

Použitý model, výrobce, měřítko: KT-03, Profimodeller, 1:32

Použité doplňky: samodomo

Kdy byl model postaven: dokončeno roku 2014


Popis stavby:

Další mojí stavbou je cvičný cíl KT-03.

Pokud se podíváte do krabičky, je skutečně plná resinových dílů, fotoleptaných dílů a soustružených kovových dílů.  Na první pohled se vše jeví jako hodně složitá stavba, ale opak je pravdou.

Základ samotného cíle tvoří resinová nosná konstrukce, na kterou se "pověsí" plechové bočnice, spodek a vrch. Tím se dosáhne kompaktního celku, dokonale na sebe navázaného. Křídla a kormidla jsou celoplechová, s žebrovou vnitřní konstrukcí. Plechy jsou navrženy tak, že vnitřní žebra se zalepí do půldrážek v potahu křídel i kormidel. Také spojení křídlo - trup nebo SOP - trup je jednoduché, křídla i kormidla se nasunou na vlepené hlinikové nosníky. Vlastní cíl se ještě pouze doplní o různé výztuhy, schránku padáku, vlečné oko, přistávací kolík a řídící plochy. Dále si v průběhu stavby můžeme zvolit vestavbu transportních koleček, pokud si cíl postavíte mimo transportní a startovací vozík.

Další částí stavby je právě onen transportně-startovací vozík. U originálu jde o trubkovou příhradovou konstrukci, to samé je i u modelu. Stavba je jednoduchá, celá konstrukce se dá slepit natupo nebo, což doporučuji, je sestavit celou konstrukci  na "kolíčky". Já jsem je udělal z drátu 0,5mm.

Celá konstrukce se doplní o závěsy kol, včetně tlumičů odpružení, startovací ližiny, pouzdro padáku, tlakový systém a systém převrácení vozíku po startu cíle.

Výsledek posuďte sami...


avax-models.cz

Owl.cz

Profimodeller.com

Ukázky našich modelů

Příští briefingy

Počítadlo přístupů