MiG-17PF

 


Autor modelu: Pavel Coufal

Použitý model, výrobce, měřítko: MiG-17PF, Trumpeter, 1:32

Použité doplňky: doplňky Eduard a Profimodeller viz text

Kdy byl model postaven: dokončeno říjen 2014


Popis stavby: Tak jak jsem psal u MiGu-15T, rodí se mi rodina MiGů a druhým kouskem je MiG-17PF. Stavebnice je zase Trumpetka 1:32, doplňky jako palubka a tryska jsou od Eduardu, pitotky, kanony, kýlovka, radiovýškoměry, zaměřovač, kabina, kola, kryty podvozků, vztlaky, obtisky, inspekční krytky od Profimodelleru. Ostatní samo domo.

Protože se jedná skoro o identickou stavbnici jako je MiG-15, tak i průběh stavby byl obdobný. Velké nepřesnosti vznikly mezi křídlem a trupem a mezi VOP a trupem. Takže bylo nutno použít kila tmelu a následovalo broušení a broušení. O hydrauliku jsem pak doplnil podvozkové nohy, jakožto i o další prvky, jako jsou oka odtahu a podobně. Také vybavení kabiny bylo doplněno o různé ovladače, táhla a vedení, ofukování skel kabiny, ofukování obličeje pilota. Zase je třeba plně zaslepit vanu kabiny zpředu, aby nebylo pilotovi vidět na jeho nohy a nezapomenout vložit závaží. Štítek kabiny jsem dále doplnil o systém rozvodu rozmrazovací kapaliny na sklo (ostřikovač), Odsunovací kryt pak dostal nový krycí plech mechaniky odsouvání kabiny a dělící zasklenou stěnu. V zadní části trupu přibyla kýlovka s gumovou botkou a systém výstražných raket. Inspekční a montážní otvory dostaly nové kryty. Laminátový kryt radaru a imatrikulační čísla byl stříkán za pomocí vyplotrované šablony. Péefko jsem stříkal jako obvykle barvami Revell.

Zobrazený letoun byl ve výzbroji ČSLA, kde do roku 1957 nesl označení TW-11, poté byl označen číslem 0311.


 

avax-models.cz

Owl.cz

Profimodeller.com

Ukázky našich modelů

Příští briefingy

Počítadlo přístupů