Figurka Německého vojáka WWII

 


Použitý model, výrobce, měřítko:  PS-02 Set akrylových barev Andrea (WWII) včetně kovové figurky, 54 mm (1:32)

Autor modelu: Michael Maschik

Použité doplňky: Podstavec ze sádry, Patník- Black Dog, trávní posyp, Břečťan lepty 1:35 Eduard


Popis stavby:
 
Figurka je součástí sady WWII Paint Set výrobce Andrea Miniatures z bílého kovu. K dispozici jsou dvě varianty figurky. Sada dále obsahuje 10 základních barev Andrea určených pro figurky WWII, štětec, sekundové lepidlo a barevný návod s jednotlivými kroky pro barvení obou variant figurky. Poněkud mne překvapilo provedení brožurky, jelikož je vytištěná na laserové tiskárně. Mám nějaké publikace od Andrey a jsou vytištěny na kvalitním papíře a ve vysoké kvalitě. Tato brožura působí hodně levně, ale k malování stačí a hodně pomůže.
 
Po slepení a vytmelení jsem figurku leštil jemnou ocelovou brusnou vatou z OBI a štětcem nanesl akrylovou základní barvu. Poté jsem již postupoval v natírání podle obrázků v brožuře a fotek z internetu, hlavně při ztvárnění maskovacího vzoru na kalhotách.
 
Barvy Andrea můžu jen doporučit, pěkně kryjí a jsou matné. Odpadá přidávání matné báze jako při práci s barvami Vallejo, jelikož jsou více do lesku a na figurkách to nevypadá dobře.

Po zkušenosti z barvami Andrea jsem si zakoupil další sady a bílý základ. V Čechách dodává barvy prodejna Pecka Modelář  a cena je také nižší než objednání u výrobce, který si účtuje za poštovné v přepočtu cca. 700 Kč. Pecka má základní sady barev a také sady s figurkou stále skladem. Pro mne je sada barev pořád základem pro malování figurek a pro začátky můžu všem doporučit. Samozřejmě jen v případě, jestliže preferují malování akrylovými barvami a postupy s tím souvisejícími.

Podstavec jsem vyrobil nalitím sádry do plastového kelímku od jogurtu. Po zaschnutí jsem obrousil na brusném papíře spodní část do roviny, nastříkal akrylovou černou barvou Revell a ztvárnil náznak podzimní polní cesty s patníkem.


avax-models.cz

Owl.cz

Profimodeller.com

Ukázky našich modelů

Příští briefingy

Počítadlo přístupů