StuG z východu

 


Autor modelu: Daniel Ševčík

Použitý model, výrobce, měřítko: StuG-IIIB, Trumpeter, 1:72

Použité doplňky: figurky ESCI, keře fy Polák, statická tráva Noch, bříza byla koupena v RK-Techu (stejně jako balza na rámečky), jedlá soda

Kdy byl model postaven: dokončeno v roce 2008


Popis stavby: Modely od Trumpeteru v 72 jsou pro svou jednoduchost víkendovou záležitostí. To samé platí i o StuG-IIIB. Díly jsou velice čistě odlity, bez otřepů s minimálními linkami přesahu forem. Ke slepení stačí Tamiya tekuté lepidlo. Pásy jsou sice gumové, ale pěkně provedené, ovšem "poněkud" delší viz. poslední fotka. Proto je dobré je nejdříve vyzkoušet nasucho, přebytečné článečky odříznout a lepit odshora tak, aby místo spojení vyšlo pěkně na některé ze spodních pojezdových kol. Model je stříkán lihovkami Agama plus nějaké ty filtry, blátičko z jedlé sody, zaprášení pískovou Agama, atd.

Předloha modelu s nápisem Bussard je vyobrazena ve Squadronu na StuGy, ale v zimní kamo. Zimu mám schovanou pro StuG-IIIE od Attacku, Bussarda jsem chtěl jako šedivku. Umístil jsem ho do diorámy představující protiútok německé pěchoty s podporou StuGu. Povrch terénu je z mé oblíbené jedlé sody postříkaného různými odstíny akrylů Valejo. Plot je z balzy, stejně jako rámeček, ve kterém je dioráma umístěna. Statická tráva je firmy Noch, křoví od Poláka. Břízu vyrábí jeden šikula, ale koupil jsem ji v Rk-Techu. Stačilo jen trochu upravit korunu a domalovat kmen. Vojáčci jsou ex ESCI, tedy z typického nepoddajného neopracovatelného gumového plastu.


avax-models.cz

Owl.cz

Profimodeller.com

Ukázky našich modelů

Příští briefingy

Počítadlo přístupů