BTR-152 z Vietnamu

 


Autor modelu: Daniel Ševčík

Použitý model, výrobce, měřítko: BTR-152, ICM, 1:72

Použité doplňky: žádné, jen čistá krabička

Kdy byl model postaven:


Popis stavby: Model se stavěl bez větších komplikací, jen na listových pérech z vnitřní strany byly velké propadliny, které jsem vytmelil. Je solidně detailní, jen šířka pancíře korby odpovídá spíš Kingtigeru, než obrněnému transportéru. Vnitřní prostory jsou pěkně vybavené, přímo z krabičky, podvozek je pěkně detailní, některé detaily by bylo lepší nahradit lepty (např. mřížky světlometů). Velice se mi líbí zpracování kol a jejich dezénu, jako klad hodnotím použití kovových osiček, takže kola zůstávají otočná a je to dostatečné pevné i pro hraní dítěte. Zadní část nápravy jde udělat tak, že kola při projíždění nerovností dokonce kopírují terén. Smile

Model je barven synterickými Humbrolkami štětcem. Tyto stroje používala v menší míře i Severovietnamská armáda, ale nikde jsem nenašel jejich jedinou fotečku nebo nákres, tak jsem nedoplňoval žádně označení. Je neopotřebován provozem, jen zašpiněn všudepřítomným blátem a prachem (stavěl jsem to tuším někdy koncem 90. let, kdy povědomí o Španělské škole povrchové úpravy bylo mizivé).


avax-models.cz

Owl.cz

Profimodeller.com

Ukázky našich modelů

Příští briefingy

Počítadlo přístupů