Tropické rostliny 1:72

 


Zde se nacházejí sady tropických rostlin vhodné pro použití v diorámách.

Materiály jsou uloženy v elektronické podobě v nějakém počítačově upravitelném formátu, nejčastěji pdf velikosti A4. V měřítcích 1:48 a 1:35 jsou tyto rosliny běžně dostupné. Zde umístěné soubory vznikly jako pomoc pro modeláře, kteří stavějí měřítko 1:72, ve kterém se v době psaní tohoto článku podobné rostliny nevyskytují a člověk je musí vyrobit svépomocí. Je pravděpodobné, že v budoucnosti budou běžně dostupné i pro měřítko 1:72. Kdo to chce i pro jiná měřítka, ať si to upraví. Co s tím, to je popsáno v samostatných článcích o výrobě palem a vytváření džungle v sekci Tipy a triky.

Stahování provedete kliknutím levým tlačítkem myši na obrázek s náhledem nebo pravým tlačítkem myši a vyberte "Uložit odkaz jako".

Materiály si stáhněte do svého počítače, vytiskněte na tiskárně, vyřežte a upravte podle postupu ve výše uvedeném odkazu.


 

Palmové listy a široké palmové listy

 

palmove a siroke listyFormát Pdf, velikost pro tisk 1 x A4. Set 2 druhů palmových listů o několika velikostech. Horní listy jsou vhodné do Pacifiku, Afriky i Vietnamu. Spodní se dají použít na palmy i mohou vyrůstat ze země. Nezapomeňte některé z nich udělat seschlé, vzhledu palmy to jen prospěje. vyřezávejte ostrým skalpelem, pokud nějaký lísteček bude "okousán", nic se neděje, v reálu jsou také různě poškozené.

 

 

 

 

 

 

Palmové listy

 

palmove listyFormát Pdf, velikost pro tisk 2 x A4 (přední strana palmové listy, zadní strana potisk listů ze spodu - zadní starnu není třeba použít). Set jedné velikosti palmových listů s barevným rozlišením živých a suchých listů. Poměr suchých a živých listů je možno upravit přestříkáním. Vhodné kombinovat se sadou Palmové listy a široké tropické listy.

 

 

 

 

 

 

Tropické rostliny

 

rostliny jungle 200Formát pdf, velikost pro tisk 1 x A4. Set nižších tropických rostlin, který byl použit při výrobě vegetace u diorámy se Zelenými barety (sekce Figurky). Další Tipy, jak je nabarvit, najdete např. v odkazu na Tasca Modellismo nebo v článku v sekci Tipy a triky.

 

avax-models.cz

Owl.cz

Profimodeller.com

Ukázky našich modelů

Příští briefingy

Počítadlo přístupů