Stalingradské Fair Play

 


Použitý model, výrobce, měřítko: Základ viněty Rusko-Stalingrad od firmy Black Dog-Model, figurky Frontier fight of summer 1941, hand combat - Master Box, vše 1:35

Autor modelu: Michael Maschik

Použité doplňky: Pásky helmy a vycpávka helmy z cigaretových papírků, barvy Vallejo


Popis stavby:

Základem stavby je resinový model od firmy Black Dog znázorňující trosky budovy včetně bednění, suti a muniční bedny. Pracoval jsem s čistým základem a nepřidával jsem další detaily. Začal jsem surfacerem Gunze a potom černou Vallejo. Štětcem jsem vymaloval zbytek. Patinoval jsem naředěnými emailovými barvami a pigmenty Andrea Miniatures.

Figurky jsou od Ukrajinského výrobce Master Box. Zaujalo mne akční ztvárnění figur. Bohužel provedení není moc kvalitní, začišťování a tmelení bylo potřeba a také zvýraznění drapérií bylo nutností. Podle fotografií jsem doplnil výstelku ruské helmy a přidal řemínky helem a pušek z cigaretových papírků. Německému vojákovi jsem vylepšil schránku na plynovou masku jemným drátkem, kterým jsem na protilehlých kulatých stranách vytvořil prolisy plechu. Barvil jsem barvami Vallejo s přidáním matné báze od Tamiye pro matný povrch.


avax-models.cz

Owl.cz

Profimodeller.com

Ukázky našich modelů

Příští briefingy

Počítadlo přístupů