After the battle

 


Autor modelu: Rastislav Kollár

Použitý model, výrobce, měřítko: After the Battle - SS Officer Caen 1944, Mirage Hobby, 1:9 (200 mm)

Použité doplňky: není co

Kdy byl model postaven: dokončeno v roce 2008


Popis stavby: Jedná se o můj první model takto velké figurky. Model je z resinu, takže žádné pírko. Smile Je to převážně stříkáno od ruky, což u takto velké figury jde, ale kluci co dělají 72, by měli problém. Podle výrobce se má jednat o SS Officera z Caen 1944, který má plášť v polní šedé, šedou blůzu a maskáčové kalhoty. Mě se líbila varinta celošedého mundůru, tak jsem ho oděl do takto zbarvené róby, tedy polní uniformy.

Moje figurka představuje vojáka zbraní SS, který si dopřává zaslouženou cigaretu po ranním boji. Že je dopoledne, soudím podle hladkého oholení, kdy strniště ještě nestačilo vyrašit na jeho mužné tváři a že je po boji usuzuji podle zasviněného oblečení. Cigaretu by si mohl dát i po sexu, ale to by nevypadal jako prase, i když kdo ví. Naopak cestou z hospody se sice mohl uložit někam do škarpy a takto zaprasit, ale do hospody se obvykle nebere MP-40 a hlavně kapsa naditá handgranáty. Německý handgranát je nepraktický, protože při sedění vojáka tlačí do zadku a pokud by kabát s nimi pověsil na věšák, tak by hrozilo, že by mu je ukradnul nějaký snědý odbojář. Very Happy


avax-models.cz

Owl.cz

Profimodeller.com

Ukázky našich modelů

Příští briefingy

Počítadlo přístupů