SU-100

 


Autor modelu: Libor Walach

Použitý model, výrobce, měřítko: SU-100, Dragon, 1:72

Použité doplňky: nová madla a pásy UM

Kdy byl model postaven:


Popis stavby: Tradiční stavebnice z produkce Dragonu. Některé moc pěkné detaily jsou doprovázeny o drobné problémy a nepřesnosti. Například ne zcela správně jsou zadní blatníky, špatně sedí kryt převodovky. Největším problémem modelu byly krátké pásy. Proto sem je nahradil pásy z modelu UM T-34/76. Tentokrát jsem použil z leptů i mřížky, madla nahradil drátem.

Marking je ze stavebnice, představuje stroj, který zakončil svou válečnou  pouť v Praze. Fotka předlohy se nachází například v Concordu 7011 – Soviet tanks in combat. Podle toho, co sem z ní vyčetl, přišla samohybka o komplet blatníky a nedal jsem ani držáky přídavných nádrží.

Model byl nastříkán lihovkami (N23 míchaná pro zesvětlení s bílou a žlutou). Sidolux, obtisky (poškrábány párátkem),  následoval wash, štětec a hodně zředěná Tamiya Buff + pigmenty. Na závěr jsem párátkem udělal pár odřenin do prachu. V plánu je i nějaká bagáž a figurky.

Podložku jsem si vyzkoušel poprvé vyrývat dlažbu do sádry. Kostky natřeny různými odstíny, následně přestříkány modrošedou,  (vše syntetiky Revell a Agama) a klasicky wash na závěr.


avax-models.cz

Owl.cz

Profimodeller.com

Ukázky našich modelů

Příští briefingy

Počítadlo přístupů