StuG III Ausf. G "Spät", StuG Brig. 280, Arnhem 1944

 


Autor modelu: Jiří Kremer

Použitý model, výrobce, měřítko: StuG III Ausf. G "Spät", Revell, 1:72

Použité doplňky: lepty PART, doplňky vlastní výroby (JK.Resin)

Kdy byl model postaven:


Popis stavby: Model je od základu přepracován dle dostupných výkresů a fotografií (publikace "Sturmgeschűtz…" fy. Motorbuch Verlag). Upraveny jsou blatníky, nový je výfuk včetně krytu. Nářadí je vyrobeno zčásti nové, doplněno o držáky a úchyty. Hlaveň, kulomet MG34 vč. krytu, část velitelské věžičky jsou ze setu pro StuG III (JK.Resin). Z jiných setů vlastní výroby jsou použity kanystry, náhradní články pásů (pro Pz.III/StuG III) atd. Na modelu jsem použil lepty PART (někdy částečně upravené – např. držáky bočních plechů Schűrzen, kde je základní rám kombinací leptu a plastu a na něj jsou dolepené jednotlivé „zuby“, na kterých jsou Schűrzen zavěšeny). Samotné Schűrzen jsou vyrobeny z plastové destičky odpovídající tloušťky. Úchyty jsem si vyrobil nové (leptané nebyly to pravé ořechové), zaformoval a odlil dostatečné množství z polyuretanu. Zimmerit „Waffel muster“ je vyroben z dvousložkového tmelu Alteco s pomocí doma vyrobeného razidla odpovídajícího vzoru. Předlohu pro kamufláž jsem našel v publikaci Concord „German Armoured Units at Arnhem“. Při tvorbě kamufláže jsem si poprvé vyzkoušel práci s patinátory firmy Agama (základ na modelu je akrylová matná písková barva a na ní nanášeny pole a skvrny  zelené a hnědé barvy namíchané z patinátorů Agama). Byl jsem prací s nimi příjemně překvapen a myslím, že pro toto měřítko (1:72) je to ideální způsob pro vytváření různých skvrn, flíčků a hadů atd. Patina je zhotovena pomocí pastelů a patinovacích přípravků  z produkce Mig.


avax-models.cz

Owl.cz

Profimodeller.com

Ukázky našich modelů

Příští briefingy

Počítadlo přístupů