MiG-21 PFMA NVAF

 


Autor modelu: Daniel Ševčík

Použitý model, výrobce, měřítko: MiG-21MF, Kovozávody Prostějov, 1:72

Použité doplňky: acetátová kabinka, rakety RS-2US z doplňkové sady

Kdy byl model postaven: 2. polovina 90. let


Popis stavby:

A na začátku byly…

…obtisky.

Někdy ve druhé polovině 90. Let jsem v ostravském Mladém technikovi v centru objevil sadu obtisků na MiG-21. Jednou z verzí byl i letoun letectva Severního Vietnamu označený jako MiG-21 PFMA. Dále se tam uvádělo, že vhodným modelem je i MiG-21MF z Kovozávodů Prostějov. V té době jsem do prodejny zašel několikrát, dokud tam tato sada obtisků byla. Vietnamci přeci měli letadel více a znaky se mohou hodit. Smile

Pořídil jsem si také MiG-21. K němu acetátovou kabinku, protože původní čirostí neoplývala. Model je legenda, každopádně jsem ho postavil z krabičky bez úprav. Řešením rozdílů mezi verzí PFMA a pozdější MF jsem si hlavu nelámal. Jedinou výraznější změnou bylo použití raket RS-2US z doplňkové sady neznámoho výrobce odkudsi z východu, které tato verze MiGu snad mohla nosit. Zda skutečně mohla, nebo ve Vietnamu nosila, mě opět netrápilo. Hlavně že jsem měl něco odlišného. Uvedenou sadu přibližně od té doby marně hledám a nenacházím. Model je štětcován syntetickými barvami Humbrol a Agama.

Před pěti lety jsem od kluků z klubu obdržel za vytvoření první verze klubového webu další MiG-21MF od KoPro ze série Vietnamských letadel. Zdá se, že se jednalo o model z opravených forem soudě dle čistšího povrchu. Možná se k němu někdy dostanu a také ho slepím.


avax-models.cz

Owl.cz

Profimodeller.com

Ukázky našich modelů

Příští briefingy

Počítadlo přístupů